Za názvem Bimini se skrývá bahamský okres nacházející se v západní části souostroví. Ve své podstatě jde o nejzápadnější oblast Baham, která je od Spojených států amerických vzdálena asi 210 kilometrů. Okres Bimini je tvořen několika ostrovy, jakými jsou Cay Sal Bank, North Bimini, East Bimini a South Bimini.
Celková rozloha okresu Bimini je 23 kilometrů čtverečních a žije zde přibližně dva tisíce obyvatel. Díky blízkosti k USA jsou tyto ostrovy častým cílem amerických rybářů, kteří si tu užívají i rušnější noční život.
Bimini je zároveň domovem několika ohrožených druhů zvířat, a to především plazů a ještěrů. V okolních vodách se prohání více jak třináct druhů žraloků a nemalá pozornost je věnována i tamní flóře. Na Bimini v letech 1935 až 1937 pobýval slavný Ernest Hemingway.
Bimini je turistickým rájem, jenž není až tak o poznávání historie, jako spíše o krásné přírodě, plážích a realizaci nejrůznějších aktivit. Každý náruživý turista si na tomto místě přijde na své. A začít můžete třeba u těchto výchozích bodů.
Jestliže v přemíře zábavy zatoužíte po poznání historie Bimini, pak navštivte Muzeum Bimini, které je sice trochu skromnějšího charakteru a zabírá pouze jednu místnost, dozvíte se v něm ale vše podstatné. Nachází se nad starou poštou a jsou v něm uloženy významné námořní artefakty a fakta o pirátství, nedalekých troskách a podobně. Tím druhým nejznámějším muzeem v tomto regionu bude Doplhin House Museum. Tento dům je prací tamního historika a básníka Ashleyho Sanderse. Zajímavou stavbou je katolický kostel Holy Name Catholic Church.
V hlavním městě Bimini nesoucím název Alice Town budete moci kromě několika restaurací a barů obdivovat i některé vybrané stavby a místní architekturu. Je to například řemeslné centrum, celní úřad, objekt ministerstva cestovního ruchu, památník veteránů, dlouhou marinu a guvernérský dům. Hlavní ulicí plnou života je The King´s Highway, která se táhne po celé délce ostrova. Druhou největší ulicí je Queens Highway.
Bahamský okres Bimini je předurčen k realizaci vodních hrátek, mezi nimiž jasně vede šnorchlování a potápění, včetně relaxace na vyhlášených plážích. V tomto směru lze jmenovat pláž Blister Beach, Spook Hill Beach, Bimini Reef Club, Luna Beach Club, Bimini´s White & Blue Beach, Cat Cays, Katt´s Kottages a Radio Beach.
Historickým místem vzdáleným kousek od centrální části Bimini je Shark Mound na severním ostrově. Zajímat vás může například vodní plocha Fountain of Youth, řeka Healing Hole, skalní formace Three Sisters Rocks a Paradise Point. Nouze tu nebude ani o zábavu v podobě kasina Resorts World Bimini Casino.
Když se budete pohybovat na South Bimini, vaší pozornosti neunikne velká bowlingová dráha South Bimini Bowling Alley. V okolí se budete potápět k mnoha ztroskotaným vrakům. Tím nejznámějším je vrak SS Sapona, který se pod hladinu moře dostal v roce 1926 po silném hurikán. Provozována je tu například stanice zaměřená na výzkum žraloka citrónového zvaná Bimini Biological Field Station.
Z přírodního unikátů se vám stane zajímavým podvodní skalní útvar, jemuž se říká Bimini Road nebo také Bimini Wall. Jeho délka je 800 metrů. Tento val se zde nachází již stovky dlouhých let. Za návštěvu stojí i marina Browns Marina. V okolí se nachází spousta turistických agentur, které vám zprostředkují mnoho nevšedních zážitků.
Gastronomie na Bimini je čerstvá, zdravá a lehká. Možná i proto, že ji z velké míry tvoří především mořské plody a ryby. Na jídelníčku se vám objeví takové pochoutky, jako třeba bahamský guláš z ryb, dušená ryba s bramborovým salátem nebo krabi, langusty a okoun. Lahodné jsou místní makarony, tropické ovoce a hodně používaný je sýr. Pokud si po dobrém jídle budete chtít dopřávat ještě něco sladšího nelži papayu nebo mango, zkuste třeba pudink Guava Duff, sladký chleba Johnny Cake nebo vyhlášený ananasový koláč. K pití je podávána balená voda nebo pivo. Když budete chtít něco ostřejšího, okuste místní rum, který se velice často konzumuje s kávou.
V bahamském okrese Bimini funguje spousta restaurací odlišného zaměření a cenových skupin. K těm dobrým a levnějším patří například Sherry´s Paradise Beach Bar, Joe´s Conch Shack, CJ´s Deli a Three Daughter Deli. Mezi lepší podniky lze zařadit Edith´s Pizza, Scants Jerk, RW Hemmingways Restaurant a Capt. Bob´s. Pokud zatoužíte po tradičním kulinářství, zajděte si do Big Game Club Bar & Grill a Stuart´s Conch Stand.
Počasí v bahamském okrese Bimini lze přirovnat k dovolenkovému ráji. To znamená příjemně vysoké teploty v průběhu celého roku. Ty v letní sezóně mohou dosahovat hodnoty kolem 30 °C. Je však pravdou, že v době od května do října se setkáte i s intenzivnějšími dešťovými srážkami. Ty vrcholí v červenci, kdy spadne až 230 milimetrů za měsíc. Celoroční vlhkost vzduchu se pohybuje na hranici 80 %. Z pohledu omezeného deště jsou lepší měsíce od prosince do dubna, kdy klesají i teploty přes den. Ty se však bez problému pohybují mezi 20 °C až 25 °C. I s teplotou moře budete na Bimini nadmíru spokojeni. Ta je mezi 25 °C až 30 °C podle toho, zda do této časti Baham vyrazíte v létě nebo v zimě.
Tato oblast bahamských ostrovů patří spíše k těm bezpečnějším. To znamená, že si tu budete užívat nejen přes den, ale také v noci. Po setmění je lepší držet se hotelových resortů a letovisek, kde vám nehrozí žádné přepadení. Ať už se budete pohybovat na pláži nebo v centru mezi lidmi, vždy si důkladně hlídejte své osobní věci, protože kapesní zloději řádí všude na světě. Na Bimini je lepší konzumace balené vody nežli té kohoutkové, která si může nemile pohrát s vaším trávením. Bahamské ostrovy ohrožují obecně hurikány a silnější deště přicházející v létě a na počátku podzimu. Pokud v tuto dobu vyrazíte na Bimini, tak při plánování výletů po moři počítejte s takovou situací a dobře se na ni informujte.
Okres Bimini je bahamským rájem, ve kterém narazíte na vyšší ceny za služby a zboží nežli v České republice. Za komfort a luxus se zde připlácí. Pokud chcete mít představu o orientačních nákladech, začtěte se do uvedených příkladů.
Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v bahamském okrese Bimini, musíte směřovat na letiště South Bimini Airtport. Tam lze vycestovat z pražského letiště Václava Havla. Je však třeba počítat s tím, že vás budou čekat zhruba tři mezipřistání. Díky tomu se délka letu pohybuje od 28 hodin a více. Standardní cena letenky může být až 60 000 Kč. Její cenu snížíte pouze tím, že provedete včasnou rezervaci nebo využijete akčních nabídek.