Pokud toužíte po poznání arabského světa, ale přísná Saúdská Arábie vás příliš neláká, je pro vás ideální volbou návštěva Bahrajnu. Bahrajnské království je malý ostrovní stát v Perském zálivu, nacházející se zhruba 25 km od Saúdské Arábie. Skládá se z hlavního stejnojmenného ostrova a dalších 32 menších ostrovů včetně přilehlého mořského území. Bahrajnu se také často přezdívá Perla Perského zálivu, pravděpodobně pro jeho rychlý ekonomický i společenský vývoj. Dříve nepatřil Bahrajn mezi typické turistické destinace, získat povolení pro vstup byl pro Evropy těžký oříšek, ale díky zjednodušení formalit pro získání víza se země stále více otevírá světu. Ačkoliv se jedná o tradiční zemi vyznávající islám, patří Bahrajn mezi nejvíce otevřené a tolerantní země v zálivu. V současnosti je Bahrajn jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na Blízkém východě. Nejvíce návštěvníku však přichází do Bahrajnu ze Saúdské Arábie, kteří sem jezdí trávit luxusní dovolenou a jak se říká „vyhodit si z kopýtka“ v nočních klubech. Ostatní turisty láká dokonalý kontrast mezi moderní arabskou architekturou a tisíciletou historií. Oblíbené jsou také každoroční závody Formule 1. Dovolená na ostrově velmi provětrá vaši peněženku, ale za kvalitu se platí a zde dostanete za své peníze ty nejlepší služby.
Bahrajn je maličkou zemí, kterou objedete za jeden den, přesto má několik míst, jež byste neměli vynechat. Hlavní město Manáma je rychle rostoucí metropole, která potěší milovníky historie i novodobé architektury. Jednou z ukázkových moderních staveb je například Bahrain World Trade Center, jehož silueta tvoří pozoruhodnou noční kulisu, nebo Harbour Financial Center. Historické centrum se rozkládá nedaleko klenutého průchodu Bab al-Bahrain. Zde naleznete také největší tržiště, kde nakoupíte asi nejvíce dárků pro své blízké. Poblíž tržiště se nachází muzeum věnované lovení perel a Bahrajnská pevnost. V historické části města se obecně nachází mnoho muzeí, za zmínku stojí i třeba Bahrajnské Národní muzeum, které představuje celý historický vývoj státu. Některé historické domy ve staré čtvrti si také dodnes zachovaly tzv. větrné věže, vysoké pět až šest metrů, které kdysi sloužily jako primitivní klimatizační zařízení. V hlavním městě stojí největší bahrajnská mešita tzv. Velká mešita (Al Fateh Grand Mosque). Manáma nabízí také bohatý noční život, kde si Arabové o víkendech dopřávají v klubech, barech a restauracích trochu oddechu od přísných domácích pravidel. Velkým turistickým lákadlem jsou i každoroční závody Formule 1, konané na závodním okruhu Bahrain International Circuit, který kromě závodů nabízí také množství doprovodných programů a aktivit (koncerty, jízdu na motokárách, závody na okruhu atd.). Na východ od okruhu se nachází Strom života, který vyrůstá uprostřed pouště, jež tvoří většinu plochy ostrova.
Vzhledem k tomu, že většina návštěvníků pochází ze Saúdské Arábie, najdete v bahrajnské kuchyni mnoho arabských specialit. Stejně tak můžete natrefit na restaurace čínské, indické, mexické, kreolské, íránské, thajské, turecké, japonské, libanonské i typicky evropské. Oblíbené suroviny jsou grilované maso, pita chléb, rýže a hummus. Nejlevněji se najíte v bistrech nebo fast food restauracích, které však kvalitou odpovídají ceně. Dobře se najíte ve středně drahých restauracích, které naleznete často hned za rohem. Většinou dostanete na ochutnání také předkrm v podobě hummusu, tabboulehu, mutabbalu či nakládané zeleniny. Jako hlavní chod je nejoblíbenější grilované/pečené jehněčí maso. Dobré jídlo si můžete také sami uvařit z potravin, které koupíte v místních supermarketech. Alkoholické nápoje jsou k dostání převážně jen v turistických restauracích, hotelech nebo nočních klubech. V době Ramadánu je alkohol téměř nedostupný. Dát si můžete pivo nebo arak, různé varianty destilátu či pálenky. Arabská káva je velmi silná a naservírují vám jí v titěrných šálcích.
Zobrazit volné termíny