Čína je vyspělou civilizací, která oficiálně nestanovuje žádné povinné očkování před vstupem do země. Přesto byste měli využít některých dobrovolných vakcín podle toho, do jaké oblasti Číny se chystáte. Rozdíl je určitě mezi tím, když pojedete do Pekingu nebo do odlehlých pralesů. V této souvislosti se nabízí očkování proti žluté zimnici, žloutence typu A a B, choleře a břišnímu tyfu. Tetanus je naprostým základem.
Největší riziko na vás čeká především v odlehlejších částech Číny, respektive mimo civilizaci v přírodě. Tam zbystřete například v období dešťů, kdy je větší koncentrace hmyzu přenášeného nejrůznější onemocnění. Pak stojí uvažovat například o očkování proti japonské encefalitidě. Pozor si dejte také na toulavá zvířata, kde se naopak hodí očkování proti vzteklině. Pokud jde o malárii, narazíte na ni jen výjimečně, a to především v jižnějších lokalitách Číny.
Obezřetní byste měli být i při cestování po městě a poznávání frekventovanějších turistických cílů. Tam hrozí především řada pneumokokových infekcí, včetně těch meningokokových. Proto si můžete všimnout, že řada místních velice často používá roušky na ústa.
Na většině území Číny je doporučováno pít balenou vodu, nikoliv vodu z kohoutku. Balenou vodou omývejte i ovoce a zeleninu. Pokud to jde, vyhýbejte se ledu, který je nejčastěji zhotoven z kohoutkové vody.