Při návštěvě jakéhokoliv restauračního zařízení neopomínejte na spropitné v patřičné výši, které by mělo činit alespoň 10 %. Myslete také na to, že ceny za produkty a služby jsou obvykle uváděny bez DPH, takže nebuďte při placení nemile zaskočeni.
Bankomaty jsou v Kanadě celkem dostupným artiklem. Naleznete je nejenom ve velkých městech téměř na každém kroku, ale jsou k dispozici i na malých městech, alespoň v počtu jednoho kusu. Právě z nich můžete vybírat kanadské dolary. Dávejte si pozor jen na poplatky své mateřské bance. Některé si totiž účtují platby za výběry z bankomatů v zahraničí.
Kanadské dolary si můžete vyměnit ještě před odjezdem do Kanady. Seženete je v podstatě v každé velké bance a v mnoha směnárnách. Ty se mimochodem nachází i v Kanadě. Narazit můžete na pouliční směnárny, ale i na ty v bankách. I malá města mají alespoň jednu banku, takže v tomto směru se jistě obejdete.
Hlavním platidlem v Kanadě je kanadský dolar, který můžete směnit v přibližném kurzu 1 CAD = 17 Kč. Pokud si myslíte, že při placení použijete také americké dolary, jste na omylu. Ty si musíte směnit na kanadské dolary. Hodně rozšířené je placení platebními kartami, s nímž se setkáte nejenom ve velkoměstech, ale i v odlehlejších lokalitách.
Ceny nejrůznějšího zboží a sortimentu jsou v Kanadě větší nežli v České republice. Hodně o tom rozhoduje fakt, v jakých oblastech se budete pohybovat a kde budete nakupovat.