Ano, při cestě do Nigeru byste si měli vyřídit povinné očkování proti žluté zimnici. Tím povinná očkování sice končí, ale vy byste se měli zajímat ještě o ta doporučená, jež jsou v mnohých oblastech přínosná. Je to například očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, tetanu a břišnímu tyfu.
Největším nebezpečím se pro vás stanou vysoké teploty a ostré slunce. Proto se snažte vždy zakrývat většinu svého těla vhodným oblečením, používejte opalovací krémy s vysokým faktorem a dodržujte pitný režim. Při delších výletech se vždy dostatečně zásobujte pitnou vodou.
Pokud se budete chtít svlažit v některé z místních stojatých vod, raději na takový nápad co nejrychleji zapomeňte. Právě v těchto vodních plochách totiž hrozí nákaza bilhariózou.
Zapomínat byste neměli na výskyt malárie ve vybraných oblastech. Proti této nemoci se lze preventivně vybavit ještě před odjezdem. Vezměte si sebou vhodná antimalarika, při spánku používejte moskytiéru a nepodceňujte ani dostatek repelentů proti komárům.
Vzhledem k tomu, že v Nigeru není zrovna nejlepší lékařská péče, v případě jakéhokoliv zranění raději využijte svého cestovního pojištění a nechte se převézt zpět do České republiky. Určitě se nedoporučuje podstupovat jakékoliv chirurgické zákroky.
Kohoutková voda v Nigeru není pitná, takže pro každodenní konzumaci, ale i ústní hygienu využívejte vodu balenou. To samé platí při omývání ovoce a zeleniny. I když v tomto případě je snad lepší takové potraviny zbavit slupky, čímž se vyhnete nákaze jakýchkoliv bakterií.