Pokud jde o placení, mějte při sobě vždy místní měnu, tedy vietnamský dong. Protože právě s ničím jiným v odlehlejších lokalitách rozhodně nezaplatíte.
Dávejte si pozor také při platbách, ať už v hotovosti nebo kartou. U hotovostních plateb se někteří obchodníci na tržnicích snaží turistovi podsunout bankovku menší hodnoty, která je podobná té, jíž vám má vrátit. Je to způsobeno tím, že v zemi se používají především papírové peníze větších nominálních hodnot. U bezhotovostních plateb naopak buďte ve střehu, když by prodejce chtěl s vaší kartou odejít kamkoliv jinam. Vždy mějte na očích platební terminál a svou platební kartu. Počítejte i s tím, že při platbě kartou jsou obvykle započítávány ještě poplatky ve výši asi 3 % z celkové částky.
Bankomaty jsou samozřejmě dostupné především ve větších městech. Jako nejlepší platební nástroj pro výběr peněz se jeví karty Visa, které mají v zemi asi největší zastoupení. Většina bankomatů je spjata také s omezením nejvyšší možné vybrané sumy, která se pohybuje mezi 2 až 8 miliony dongů.
Směnáren v zemi naleznete více něž dost, a to nejenom po příletu na letišti, ale také v hotelových recepcích, ve zlatnictví a samozřejmě i v bankách. V těch je mimochodem kurz pravděpodobně nejvýhodnější. Pro směnu se nejlépe hodí americké dolary, popřípadě eura nebo libry.
Po přepočítání kurzu české koruny na vietnamský dong zjistíte, že ve Vietnamu je celkem levně, respektive řada služeb a produktů stojí obdobně, jako v České republice. Níže vám přinášíme malou ochutnávku toho, co a za kolik ve Vietnamu pořídíte.