Na Filipínách je celý rok horké tropické počasí, jen se zde střídají období dešťů a sucha. To deštivé je od června do října, a to suché od listopadu do května. Přes léto vás zde tedy může častěji zastihnout déšť. Teploty se ale celoročně šplhají velmi vysoko – i přes 30 °C. Filipíny jsou neoblíbeněj
Na Filipíny se můžete vydat jako turista bez víza, pokud tam nebudete déle než 30 dní. Potřebujete pro to cestovní pas, jehož platnost musí být ještě alespoň 6 měsíců. Také si musíte koupit zpáteční letenku, aby bylo jasné, že plánujete ostrovy včas opustit a musíte mít s sebou dostatečné finanční p
Před cestou na Filipíny se nemusíte proti žádné chorobě očkovat povinně. Je ale doporučené zajistit si běžná cestovatelská očkování, což je očkování proti žloutenkám typu A a B a proti břišnímu tyfu. Očkování proti žloutenkám se dávkuje a mezi dávkami bývá pár měsíců rozestup. Je proto lepší myslet
S platbou dolarem by neměl být v zásadě velký problém, ale nebude akceptovaná všude. Je dobré je v zemi směnit na místní měnu. Ve směnárnách je přijímají běžně.
Dá se platit eurem?
S eurem budete mít šanci zaplatit ve větších městech. Ne však všude. Lepší měna, která způsobí méně starostí, je americký dolar. Eura zde ale můžete měnit ve směnárnách.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina není nejčastějším jazykem, ale ve velkých městech s ní nebude problém. I na venkově někteří Filipínci lámanou angličtinou mluví. Je jedním z úředních jazyků.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pro přesuny po ostrově je možní zapůjčit si motorku nebo malé auto, s kterým si jej projedete. Je to zde velmi častý a oblíbený způsob dopravy. Mezi ostrůvky se moc nevyplatí cestovat letecky, protože letadla často letí vždy nejprve do Manily než na místo určení. Pokud ale letíte z Manily, určitě se to vyplatí. Letecká doprava je zde levná. Můžete také využít lodní dopravu. Pro krátké vzdálenosti vás převezou místní na dřevěných lodičkách. Ve městech je možné se přepravovat v motorizovaných tříkolkách, které jsou tu všude. Jezdí tu také taková zvláštní forma taxi, tzv. jeepney. Jde o auta podobná jeepům, která na sobě mají napsanou svou trasu, po které krouží ve městě, a když jede kolem vás a jeho trasa se vám hodí, stačí na něj mávnout. Takové cestování je velmi levné.
Jaká je dostupnost internetu na Filipínách?
Po příletu si můžete na letišti koupit SIM kartu nabitou daty. Ve větších městech mají hotely i restaurace Wi-Fi. Na venkově s ní počítat nemůžete.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Cesta na Filipíny vyjde i s přestupy na něco mezi 16–20 hodinami.