Základním dokladem při cestě na Bali je cestovní pas, jehož platnost musí být alespoň šest měsíců poté, kdy vstoupíte do této země. K bezproblémovému odbavení potřebujete i zpáteční letenky, popřípadě lodní lístek, pokud přicestujete po moři.
Pokud se na Bali chystáte v rámci běžné dovolené s délkou trvání do 30 dnů, nemusíte se o cokoliv starat, respektive vyřizovat jakékoliv vízum předem. Po příletu obdržíte razítko do cestovního pasu a tím pro vás všechna administrativa končí.
Trochu odlišné situace nastávají v okamžiku, kdy budete chtít na Bali setrvat delší dobu. Pak se vám totiž nabízí dvě možnosti.
Na toto vízum velice často narazíte pod označením Visa on Arrival. Jeho získání je obdobné, jako u pobytu do 30 dnů bez prodloužení. Jen za něj na letišti zaplatíte 35 USD. Pakliže si jej budete chtít prodloužit, musíte navštívit některý z imigračních úřadů na Bali. Vybírat si můžete ze tří odlišných lokalit – Renon v Denpasaru, Nusa Dua a Singaraja. Tam zaplatíte za poplatky cca 30 USD.
Jestliže se vám nechce prodlužovat vízum svépomocí, existují na Bali také nejrůznější agentury, jež si za takový úkon účtují poplatek kolem 50 USD.
Cena tohoto víza je 50 USD a prodloužení probíhá na Bali stejným způsobem, jako u víza na 30 dnů s prodloužením na 60 dnů. U tohoto typu víza se vám však dostane i možnosti, zažádat o něj ještě před odjezdem na ostrov. A to přímo na Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze.
Při jeho prodlužování byste měli počítat s tím, že kromě platných cestovních dokladů a zpáteční letenky budete muset s největší pravděpodobností prokázat také finanční úspory ve výši alespoň 2 500 USD a zároveň je nutné mít rozpis plánu pobytu na ostrově na příslušnou dobu.