Vzhledem k tomu, že je Bangladéš velmi znečištěnou zemí, doporučuje se očkování proti virové hepatitidě A, poliomyelitidě a břišnímu tyfu. Doporučeno je také zkontrolovat, případně doplnit, očkování proti tetanu či dětské obrně. V případě cest do Bangladéše v době od října do prosince nebo v období dešťů se doporučuje i očkování proti choleře. Na venkově hrozí zvýšené riziko nákazy vzteklinou, proti které je také možné nechat se očkovat. Při vstupu do země po vás může být vyžadován mezinárodní očkovací průkaz jako doklad o očkování proti tyfu, paratyfu A a B, choleře, tetanu a obrně.
Vzhledem k velmi špatným hygienickým podmínkám hrozí v Bangladéši kromě výše uvedených nemocí také riziko střevní a žaludeční virózy. Vyhýbejte se proto jakékoliv nebalené vodě, ledu, nemytému ovoci apod. Neberte jídlo od nikoho neznámého a volte raději stravování v lepších restauracích. Riziko malárie je téměř celoročně po celé zemi mimo Dháku. Nezapomeňte proto také na antimalarika. V období od června do září se v Bangladéši vyskytují případy japonské encefalitidy, kterou přenáší infikovaní komáři, doporučuje se proto neustálé používání repelentů či očkování.
V létě zde bývají vysoké teploty (i přes 35 °C), hrozí zde vysoké riziko spálenin, úžehu či úpalu. Používejte proto ochranný krém s vysokým faktorem, vyhněte se pohybu na přímém slunku v době největšího horka a dodržujte pitný režim.
Nechcete-li chytit nějaké střevní a žaludeční obtíže, raději se vyhněte jakékoliv nebalené vodě.