Při cestě do Guyany byste museli podstoupit povinné očkování, jen kdybyste přijížděli ze země s výskytem žluté zimnice. Často musíte hranice překročit z Brazílie, kde se žlutá zimnice vyskytuje, proto si to nezapomeňte včas ověřit. Očkuje se jednou dávkou alespoň 10 dní před odletem. Pokud přes takovou zemi necestujete, nemusíte toto očkování podstoupit. Existuje však ještě několik vakcín, které se před cestou doporučují. Jedete do země s nižším hygienickým standardem, proto se cestovatelé očkují proti žloutence typu A. Pokud byste v Guyaně setrvali delší dobu nebo navazovali více kontaktů s místními například jako lékař, doporučené je i očkování proti žloutence typu B. Další očkování pro cestu do Guyany jsou proti břišnímu tyfu a v případě pobytu v přírodě i proti vzteklině.
V zemi je možné nakazit se malárií. Roznášejí ji komáři svým štípnutím. Hrozí tedy všude, kde je nadmořská výška nižší než 900 m. n. m. Ve vyšších polohách se už moc komárů nevyskytuje. Jako ochrana před touto nemocí poslouží užívání repelentu, případě moskytiér a obezřetnost. Pokud byste se vydávali do míst, kde může být komárů více, například v blízkosti vody, můžete se poradit s cestovním lékařem, zde preventivně neužívat antimalarika. Komár zde také přenáší další nemoc a tou je horečka dengue. Chraňte se tedy proti jejich štípnutí, co to jen jde. Zdravotnictví není v Guyaně na dobré úrovni. Pokud byste potřebovali náročnější ošetření, je možné, že bude třeba přejet do jiné země. Až si tedy budete sjednávat před cestou zdravotní pojištění, myslete i na tyto převozy.
Voda, která v Guyaně teče k vodovou pro nás není vhodná. Je to země se zhoršenou hygienou a náš organismus by nemusel vodu zvládat dobře. Ideální je kupovat si vodu balenou. Případně si ji alespoň převařit nebo filtrovat.