Připravit byste se měli také na to, že ve Španělsku je účtováno spropitné ve výši až 5 %. Mnohdy jej však restaurace započítávají rovnou do vašeho výsledného účtu. Pokud zvolíte bezhotovostní platbu, nedivte se tomu, že po vás mohou někteří obchodníci požadovat platný průkaz totožnosti. Někdy k takovému ověřování opravdu dochází.
Bankomaty jsou v blízkosti všech turistických letovisek a ve větších městech. Jejich používání je snadné, jako v České republice. Počítat musíte pouze s poplatky za výběr, které se řídí dle ceníku vaší tuzemské bankovní instituce.
Dostatečné množství EUR si vyměňte ještě před odletem do Španělska, a to v libovolné bance či směnárně. Pokud to necháte až v cílové destinaci, není to problém. Dbejte pouze na to, abyste využívali spíše prověřených směnáren a těch v bankách. Ty jsou dostupné od 9 do 14 hodin a nabízí lepší kurz než směnárny na letištích a v hotelích.
Oficiální měnou ve Španělsku je euro označované zkratkou EUR. To je dostupné v kurzu 1 EUR = 25 Kč. Peníze je vhodné si dovézt z Česka, popřípadě můžete využít místních směnáren a tamních bank. Praktickým platidlem jsou platební karty, díky nimž u sebe nemusíte nosit příliš velkou hotovost. Peníze lze vybírat i z bankomatů, kde však poplatky dosahují nákladů desítek až stovek korun podle vaší tuzemské banky.
Ve Španělsku se setkáte s obdobnými cenami jako u nás v Česku. Hodně o tom ale rozhoduje to, zda jdete nakupovat do centra nebo odlehlých částí měst. Pro příklad uvádíme několik cen za vybrané zboží a služby.
Připravit byste se měli také na to, že ve Španělsku je účtováno spropitné ve výši až 5 %. Mnohdy jej však restaurace započítávají rovnou do vašeho výsledného účtu.