Spropitné je v této oblasti něco jako samozřejmost. Zpravidla se k ceně přidává ještě 15 %. Obsluha s tím počítá, takže byste si v jejich očích utrhli ostudu, kdybyste spropitné nedali. To ovšem platí pouze ve větších restauracích a hotelích, například při nakupování pokrmů na ulici to vůbec není třeba.
Zapomeňte na bankomaty. Na Svatém Vincentu nenajdete skoro ani jeden. Pouze v hlavním městě v místních bankách. Platba kartou také není příliš běžná, pouze ojediněle ve velkých podnicích a převážně v hotelích. Spolehnout se tedy musíte pouze na směnárny a šeky, které si sebou přivezete již z domova.
Vzhledem k nepřítomnosti bankomatů na ostrově jsou směnárny klíčovou částí infrastruktury. Najdete je jak na letišti, tak ve větších městech. Směníte lze bez problémů eura, dolary i libry, jelikož je Svatý Vincent členem Commonwealthu.
Místní měnou je východokaribský dolar, který ostrov sdílí i s několika dalšími státy v okolí. 1 východokaribský dolar má hodnotu zhruba 8,6 korun. Ceny jsou na Svatém Vincentu rozhodně vyšší než v České republice, a pohybují se na průměru typickém pro karibské státy.