Jestliže si myslíte, že když ve Švýcarsku nedáte spropitné, je to něco špatného, jste na omylu. Zvykem je dávat spropitné hlavně tam, kde jste spokojeni. Pokud jej však nedáte ani za špičkové služby, není to považováno za nic nevhodného. Určitě se vyhněte jakémukoliv smlouvání o cenách.
Bankomaty jsou přístupné hlavně ve větších městech, kde z nich můžete vybírat hotovost téměř neomezeně, respektive nebývají stanoveny maximální vybrané částky za den, jako v jiných zemích. Počítat musíte pouze s poplatky za výběr z bankomatů v zahraničí, pokud vám je tuzemská banka účtuje.
Švýcarský frank je hlavní měnou Švýcarska. Získat jej můžete buď před odjezdem nebo jej nabydete až po příjezdu do země. Pak je ale vhodné mít s sebou na směnu eura. Směnárny jsou dostupné jak na letištích, tak ve větších městech, v bankách a turisticky frekventovanějších místech.
Švýcarskou měnou je švýcarský frank, který se následně dělí ještě na 100 rappen. Setkat se můžete s drobnějšími mincemi, ale také s bankovkami v nominální hodnotě až 1 000 franků. Spousta míst akceptuje i platbu eurem. Popřípadě můžete využít platební karty, jež jsou primárně přijímány hlavně ve městech a živějších lokalitách. Švýcarský frank je dostupný v kurzu asi 1 CHF = 22 Kč.
Ceny ve Švýcarsku jsou vyššího rázu. Mnohými cestovateli je Švýcarsko označováno, jako jedna z nejdražších zemí světa. Vše se samozřejmě do jisté míry odvíjí od toho, v jaké lokalitě nakupujete.