Připravte se určitě na to, že v zemi je velice rozšířené smlouvání, které do jisté míry už patří k národním tradicím. Pokud byste se „handrkování“ o cenu nechtěli účastnit, mnohdy je to vnímáno, jako urážka. Pozor si dejte na bakšiš, což je vlastně nám známé „zpropitné“. Ten je vyžadován v podstatě kdekoliv a u čehokoliv. Ať už vás někdo obslouží v restauraci nebo odnese zavazadla na pokoj. Pokud nezaplatíte alespoň minimální bakšiš můžete se setkat s jistým nezájmem.
Když směňujete peníze, nechte si raději doklad, který se vám může hodit při zpětné výměně z tuniského dináru na eura nebo dolary. Vývoz a přívoz místní měny do a ze země je nelegální.
Dostupnost bankomatů je hlavně ve větších městech a v turistických letoviskách. Prostřednictvím nich můžete vybírat peníze v hotovosti. Ty byste měli mít při sobě i přes možnost platit na mnoha místech kartou, jelikož tržnice a nejrůznějších služby v odlehlých místech jsou spojeny pouze s platbou v hotovosti. Kromě místní měny lze používat i dolary, v omezenější míře eura.
Dolary či eura si můžete směnit v místních směnárnách nacházejících se na letištích, v hotelech, městech a na mnoha dalších místech. Výhodný kurz nabízí kupříkladu směnárny v bankách. Je však pravdou, že nejlepší je placení kartou, kde pro vás bude přepočet měny pravděpodobně nejlepší.
Při placení za nejrůznější produkty a služby narazíte na dvojí typy cen. V obchodech spadajících pod stát jsou ceny jasně dané. V okamžiku, kdy vyrazíte na tržiště či kamkoliv jinam, můžete bez problému smlouvat. Níže uvádíme několik přibližných cen za libovolné typy zboží a služeb.